B32656T2124K000
5S-B32656T2124K000
B32656T2124K000
CAP FILM 0.12UF 10% 2KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32656 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.945 W (41.50mm x 24.00mm) |
| Termination: | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |