B32656S8155K561
5S-B32656S8155K561
B32656S8155K561
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW
| Series: | B32656S |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Voltage Rating - AC: | 850V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 5 mOhm |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |