B32656S7125K562
5S-B32656S7125K562
B32656S7125K562
CAP FILM 1.2UF 1.25KVDC SCREW
| Series: | B32656S |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1250V (1.25kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 5 mOhm |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |