B32656S1684K563
5S-B32656S1684K563
B32656S1684K563
CAP FILM 0.68UF 1.7KVDC SCREW
| Series: | B32656S |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 750V |
| Voltage Rating - AC: | 1700V (1.7kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 5 mOhm |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |