B32656S0185K561
5S-B32656S0185K561
B32656S0185K561
CAP FILM 1.8UF 10% 1KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32656S |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 480V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.5 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |