B32654A6105K000
5S-B32654A6105K000
B32654A6105K000
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32654 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.532 W (31.50mm x 13.50mm) |
| Termination: | 0.906 (23.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |