B32654A4225J000
5S-B32654A4225J000
B32654A4225J000
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32654 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.551 W (31.50mm x 14.00mm) |
| Termination: | 0.965 (24.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |