B32654A0334K000
5S-B32654A0334K000
B32654A0334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32654 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.827 (21.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |