B32653A7333K000
5S-B32653A7333K000
B32653A7333K000
CAP FILM 0.033UF 1.25KVDC RADIAL
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1250V (1.25kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |