B32653A6334J000
5S-B32653A6334J000
B32653A6334J000
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.413 W (26.50mm x 10.50mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |