B32653A4334K000
5S-B32653A4334K000
B32653A4334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.630 (16.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |