B32653A3364J000
5S-B32653A3364J000
B32653A3364J000
CAP FILM 0.36UF 5% 250VDC RADIAL
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |