B32653A2103J189
5S-B32653A2103J189
B32653A2103J189
CAP FILM 10000PF 5% 2KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.413 W (26.50mm x 10.50mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |