B32653A0473K000
5S-B32653A0473K000
B32653A0473K000
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |