B32653A0224J000
5S-B32653A0224J000
B32653A0224J000
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32653 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.807 (20.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |