Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32652A6273J189
B32652A6273J189
5S-B32652A6273J189
B32652A6273J189
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32652
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:630V
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)