B32652A3684K189
5S-B32652A3684K189
B32652A3684K189
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32652 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.689 (17.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |