Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32652A3324K189
B32652A3324K189
5S-B32652A3324K189
B32652A3324K189
CAP FILM 0.32UF 10% 250VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32652
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)