B32652A2682K000
5S-B32652A2682K000
B32652A2682K000
CAP FILM 6800PF 10% 2KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32652 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.728 (18.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |