Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32652A2471K289
B32652A2471K289
5S-B32652A2471K289
B32652A2471K289
CAP FILM 470PF 10% 2KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:B32652
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:700V
Voltage Rating - AC:2000V (2kV)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)