Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32652A2122J289
B32652A2122J289
5S-B32652A2122J289
B32652A2122J289
CAP FILM 1200PF 5% 2KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:B32652
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:700V
Voltage Rating - AC:2000V (2kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):-
Termination:-
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)