B32652A1223J000
5S-B32652A1223J000
B32652A1223J000
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32652 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.728 (18.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |