B32652A0203J000
5S-B32652A0203J000
B32652A0203J000
CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32652 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |