Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32652A0183J189
B32652A0183J189
5S-B32652A0183J189
B32652A0183J189
CAP FILM 0.018UF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32652
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):-
Termination:-
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)