B32652A0153K000
5S-B32652A0153K000
B32652A0153K000
CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32652 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |