B32642B6823J
5S-B32642B6823J
B32642B6823J
CAP FILM 0.082UF 5% 630VDC RAD
| Series: | B32642B |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.571 (14.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |