B32642B0473J
5S-B32642B0473J
B32642B0473J
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL
| Series: | B32642B |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) |
| Termination: | 0.551 (14.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |