B32633S4472J
5S-B32633S4472J
B32633S4472J
CAP FILM 4700PF 5% 3KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32633 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 800V |
| Voltage Rating - AC: | 3000V (3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.083 L x 0.433 W (27.50mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.669 (17.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |