B32621A6273K000
5S-B32621A6273K000
B32621A6273K000
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32621 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |