Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32621A6153J189
B32621A6153J189
5S-B32621A6153J189
B32621A6153J189
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32621
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:400V
Voltage Rating - AC:630V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Termination:0.433 (11.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.394 (10.00mm)