B32621A6103M000
5S-B32621A6103M000
B32621A6103M000
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32621 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.158 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.354 (9.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |