B32620J0122K289
5S-B32620J0122K289
B32620J0122K289
CAP FILM 1200PF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32620 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |