B32620A6222M000
5S-B32620A6222M000
B32620A6222M000
CAP FILM 2200PF 20% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32620 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.394 L x 0.158 W (10.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.335 (8.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |