Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32620A5104M189
B32620A5104M189
5S-B32620A5104M189
B32620A5104M189
CAP FILM 0.1UF 20% 160VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32620
Tolerance:??????20%
Voltage Rating - AC:90V
Voltage Rating - AC:160V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 100??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.394 L x 0.197 W (10.00mm x 5.00mm)
Termination:0.413 (10.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)