B32620A4273J289
5S-B32620A4273J289
B32620A4273J289
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32620 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |