B32620A4153M289
5S-B32620A4153M289
B32620A4153M289
CAP FILM 0.015UF 20% 400VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32620 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized - Stacked |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.394 L x 0.197 W (10.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.413 (10.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.295 (7.50mm) |