Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32620A0562J189
B32620A0562J189
5S-B32620A0562J189
B32620A0562J189
CAP FILM 5600PF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:B32620
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized - Stacked
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):-
Termination:-
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.295 (7.50mm)