B32613A1103J008
5S-B32613A1103J008
B32613A1103J008
CAP FILM 10000PF 5% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32613 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.532 (13.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |