B32612J1472J008
5S-B32612J1472J008
B32612J1472J008
CAP FILM 4700PF 5% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32612 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.295 W (18.00mm x 7.50mm) |
| Termination: | 0.492 (12.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |