B32594C8334J008
5S-B32594C8334J008
B32594C8334J008
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32594 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 220V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.315 W (31.50mm x 8.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |