B32562J6474M289
5S-B32562J6474M289
B32562J6474M289
CAP FILM 0.47UF 20% 400VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32562 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.650 L x 0.287 W (16.50mm x 7.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.366 (9.30mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |