B32562J6474J000
5S-B32562J6474J000
B32562J6474J000
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32562 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.650 L x 0.287 W (16.50mm x 7.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.366 (9.30mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |