B32562J3684M000
5S-B32562J3684M000
B32562J3684M000
CAP FILM 0.68UF 20% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32562 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.650 L x 0.236 W (16.50mm x 6.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.307 (7.80mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |