Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32562J3684K289
B32562J3684K289
5S-B32562J3684K289
B32562J3684K289
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC 2DIP
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:SilverCap? B32562
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:160V
Voltage Rating - AC:250V
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.650 L x 0.236 W (16.50mm x 6.00mm)
Lead Spacing:0.307 (7.80mm)
Applications:PC Pins
Features:0.591 (15.00mm)