B32562J3474J000
5S-B32562J3474J000
B32562J3474J000
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC 2DIP
| Series: | SilverCap? B32562 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.650 L x 0.197 W (16.50mm x 5.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.264 (6.70mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |