B32562J3105K000
5S-B32562J3105K000
B32562J3105K000
CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP
| Series: | SilverCap? B32562 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.650 L x 0.276 W (16.50mm x 7.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.366 (9.30mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |