B32562J1105J000
5S-B32562J1105J000
B32562J1105J000
CAP FILM 1UF 5% 100VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32562 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - AC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.591 (15.00mm) |