Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32561J6224J000
B32561J6224J000
5S-B32561J6224J000
B32561J6224J000
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC 2DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SilverCap? B32561
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:200V
Voltage Rating - AC:400V
Height - Seated (Max):2-DIP
Termination:0.453 L x 0.260 W (11.50mm x 6.60mm)
Lead Spacing:0.335 (8.50mm)
Applications:PC Pins
Features:0.394 (10.00mm)