B32561J3334J289
5S-B32561J3334J289
B32561J3334J289
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | SilverCap? B32561 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.453 L x 0.205 W (11.50mm x 5.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.394 (10.00mm) |