B32561J3154K000
5S-B32561J3154K000
B32561J3154K000
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC 2DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SilverCap? B32561 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Operating Temperature: | Metallized - Stacked |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | -55??????C ~ 125??????C |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | 2-DIP |
| Termination: | 0.453 L x 0.130 W (11.50mm x 3.30mm) |
| Lead Spacing: | 0.236 (6.00mm) |
| Applications: | PC Pins |
| Features: | 0.394 (10.00mm) |